1 maja 2015

NiezapominajkiJestem osobą, której w głowie rodzą się pomysły w najmniej oczekiwanych momentach. Kiedy pojawi się jakaś genialna myśl, staram się ją jak najszybciej zapisać, żeby fali następnych nie udało się spowodować zapomnienia tej pierwszej. Dlatego zwykle szybko wstaję i biegnę do pokoju po długopis i pierwszą kartkę, która wpadnie mi w ręce. Zazwyczaj wygląda to dość dziwnie, bo taki nagły, nieuzasadniony zryw stawia w głowach oglądających sporo pytań.

Wczoraj po szkole poszłam na spacer z moim czworonożnym przyjacielem. Szłam nierówną drogą, w jednym uchu mając słuchawkę, dzięki której mogłam słuchać w losowej kolejności utworów z listy ulubionych piosenek. Nigdy nie wkładam słuchawek do obu uszu. Mam wrażenie, że gdybym tak robiła, stawiałabym niewidzialną gołym okiem barierę między mną a światem zewnętrznym. A ja muzykę uwielbiam łączyć z codziennością i dostrzegać ją w niej. Dlatego, nie widzę potrzeby odgradzania się od świata podczas codziennego spaceru. Lubię słyszeć otoczenie. Uwielbiam tę naturalną muzykę. Posłuchajcie kiedyś jakim świetnym didżejem jest nasz świat. Trzeba tylko uważnie słuchać. Ale co ja..?! Przecież nie o tym miałam dziś pisać! Więc... podczas właśnie takiego spaceru, z muzyką na ustach i ukochanym pupilem pod ręką, nagle dostrzegłam przepiękne, dziko rosnące, odgrodzone od śmierdzących spalin kwiaty. Zaraz, zaraz... to niezapominajki. Oczywiście, bez pomyślenia nawet po co, od razu je zerwałam. Zerwałam, schowałam i myśląc o nich do teraz, przyniosłam do domu. Mój mózg, mój ukochany kompan, wręcz uwielbia chwalić się, jakim to on jest wspaniałym poetą i właśnie dlatego, przez całą drogę powrotną w głowie, samoistnie układały się, uciekające wiecznie zdania. Zdania, które będą uciekały póki nie przeleje się ich na papier. Dlatego tak ich nie lubię. Bo wymuszają poświęcenia im czasu. Inaczej będą męczyły tak bardzo, że będzie je ciężko znieść. Jednak, gdy już zostaną spisane, są tak bardzo zadowolone, że zostawiają mnie i (zwykle) mam spokój na kilka następnych godzin, oprócz tego muszę powiedzieć, że są niezwykle zgrabne, a do folderu na komputerze o nazwie ,,pisanie'' trafia kolejny dokument, który sprawia, że czuję się naprawdę świetnie i staję się dumna z poświęconego im czasu.

Te piękne kwiaty, zaczęły mnie zastanawiać. Czemu niezapominajki? Jak ja je tu znalazłam? Dlaczego mają taką nazwę? Ile par oczu mogło je już tu podziwiać? Potem zaczęło mnie zastanawiać jakie są ,,niezapominajki,, w naszym życiu?
Ludzie bardzo przywiązują się do przeszłości i chcą przemijający czas uchwycić, aby móc do niego powracać, nie zapomnieć. Niektóre momenty starają się wymazać z pamięci jak najszybciej, a niektóre pragną donieść ze sobą już do końca swoich dni. Nie łatwo jest pamiętać wszystko w naszym świecie, kiedy cały czas dzieje się coś nowego. Zwykle nie mamy czasu wspominać, zapisywać codziennych perypetii, które przecież nie będą trwały wiecznie, i niedługo będą inne, już nie te same. Panta rhei-wszystko płynie. Wszystko się zmienia. Nie tylko my, ale i świat. Tak jak pogoda jest zmienna, tak zmienne jest nasze życie i nie do końca mamy na to wpływ. Czyżby? Możemy starać się chwytać czas. Chłonąć go całym sobą, aby naprawdę odczuwać życie, a nie tylko się przez nie prześlizgnąć. Możemy otaczać się przedmiotami, rzeczami, z którymi wiążemy wspomnienia, sprawiające, że na naszej twarzy pojawia się uśmiech, lub powracają dawne emocje. Nie mamy wpływu na przeszłość, ale możemy ją zapisać. Cieszyć się nią dłużej. Możemy pamiętać. Powiem więcej, nie zapominajmy! Otaczajmy się ,,niezapominajkami'', czyli przedmiotami, dzięki którym zapisujemy (w jakikolwiek sposób) czas. Wracajmy do wspomnień. Żyjmy i twórzmy historię. Nie spoglądajmy na życie jako na okres przejściowy. Żyjmy i twórzmy historię, zapisujmy ją i wspominajmy. Uczmy się na dawnych błędach, doskonalmy się, to przecież też jest jeden z walorów  mijającego czasu. Na chwytanie ulotnego jest masa sposobów, każdy ma swój i każdy jest dobry. Pamiętajmy też o drobnych, dobrych czynach. Starajmy się je doceniać, a nie wypominać tylko błędy.  

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było zatrzymać czas? Ja tak i powiem Wam szczerze, że nie jest to najlepszy pomysł. Zatrzymując czas, blokujemy rozwój. Otulamy się w bezpiecznym kokoniku, z którego nie ma wyjścia. Który, no cóż może i jest bezpieczny, bo nie ma przyszłości. Jest teraz. Znamy wszystko, nic nowego... ale co nam z tego bezpieczeństwa i wygody? Nic. Życie jest czasem jak za duże buty. Czasem uwiera, nie zawsze jest wygodnie. Ale kiedy stopa trochę podrośnie, będziemy w stanie znajdować dla niej dogodną pozycję. Nie starajmy się też układać naszego codziennego życia tak, jak niektórzy starają się układać włosy. Chcą, aby każdego dnia włosy wyglądały podobnie, aby układały się tak, jak pragnie tego ich właściciel. Tak nie da się żyć. Należy poddać się czasowi i iść razem z nim pod rękę. A nie wyprzedzać go, ani starać się manipulować, czy cofać lub zatrzymywać.  

Wspomnienia - niezapominajki, są dla nas czymś potrzebnym, czymś co musimy mieć, pewnym dowodem, tego, że żyliśmy, zapiskiem, do którego wracamy. Twórzmy obok siebie pozytywne niezapominajki. Te negatywne są też potrzebne, jasne. Ale otaczajmy się tymi pozytywnymi. I idźmy w drogę z bukietem takich pięknych niezapominajek, głęboko wsadzonych do kieszeni przez świat, w dalszą drogę.

64 komentarze:

 1. Wow, naprawdę świetny post! Kto by pomyślał, że kwiaty mogą dać aż taką inspirację. :)) Zawsze chciałam zatrzymać czas i czytając tamten akapit, trochę dałaś mi do przemyślenia, hehe. W sumie był to dla mnie jak cios trochę, bo lubię swój kokonik.. xd

  oczyoutsidera.blogpost.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobiłaś bardzo ładne zdjęcia! Ja szybko coś zapominam, dlatego zawsze przy sobie mam jakiś mały notesik.

  Pozdrawiam i zapraszam!
  natt-official.blogspot.com- Klik!♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow twój tekst dał mi do myślenia. Świetnie napisane, kto by pomyślał że kwiatki mogą być dla nas inspiracją czy motywacją. :)
  Pozdrawiam,
  szwajjka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dojrzale piszesz. no tylko pogratulowac :) swietny post :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie to wszystko opisałaś , nigdy nie zadałam sobie pytania czemu kwiaty mają takie nazwy ? :)
  Świetne zdjęcia :*
  pozdrawiam cieplutko :3
  weeri-weri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiosna jest najpiękniejsza ;))
  Zapraszam do mnie http://worldbymyy.blogspot.com/2015/05/hellomay.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo bardzo długi post, ale nie powiem - świetnie się go czytało! Jednym tchem, bez przerwy :) Świetnie piszesz!

  olkoz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne ujęcia :) Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niezapominajki są śliczne,rosną u mnie w ogródku :) / katie-about-katie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zainteresował mnie Twój blog! Przy tej okazji zapraszam również do siebie :)MÓJ BLOG [KLIKNIJ]

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne zdjęcia :>
  bitter-sweet-wonderwall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej! Genialny post. Ja kiedyś również zastanawiałam się, dlaczego niezapominajki mają właśnie taką nazwę. Pomijając to, że są prześliczne i są moimi ulubionymi kwiatami (co uwieczniłaś na zdjęciach). Wydaje mi się, że aby zachowywać wspomnienia w naszej pamięci, najpierw musimy nauczyć się dobrze rozplanować czas. Niestety wielu z nas go brakuje. Nie mamy czasu wspominać i przypominać sobię przeszłości. Wszyscy żyjemy teraźniejszością. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem są pamiątki. Z naszego życia. Zdjęcia, które po wklejeniu do albumu albo przewieszeniu na śmianie miału by na celu przypominać nam daną chwilę. Wtedy nigdy o niej nie zapomnimy. Śliczne zdjęcia! Pozdrawiam:))
  Mój Blog - klik!:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam niezapominajki <3 jedne z moich ulubionych kwiatów. świetny post a zdjęcia śliczne :)

  jestemfolta.blogspot.com - kliik ♥

  OdpowiedzUsuń
 14. Prześliczne zdjęcia, ach uwielbiam kwiatki :)


  Buziaki

  xo xo xo xo xo

  OdpowiedzUsuń
 15. Może nie jest to łatwe, bo życie idzie swoim tempem i musimy nadążyć. Nie ważne czy jesteśmy gotowi na zmiany, które naturalnie zachodzą czy nie. Mimo to tak jak piszesz: nie powinniśmy zatrzymywać czasu. Musimy stawiać czoła tym trudnościom i tyle :) I tak, dobrze jest tworzyć wokół siebie więcej pozytywnego niż negatywnego :)
  Zapraszam! zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Te kwiatki mimo, że są malutkie są prześliczne, też zastanawiałam się dlaczego właśnie tak się nazywają :) Zdjęcia genialne, obserwuję!

  http://olivia-olivviaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudowne zdjęcia a kwiatuszki piękne :)
  ✿WIKA BLOG✿ Również zapraszam na bloga Luxy ✿LUXY BLOG✿

  OdpowiedzUsuń
 18. Wspaniałe zdjęcia *.* wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne są niezapominajki!
  Oczywiście obserwuję, mogę liczyć na rewanż? Wkładam całe serce w mojego bloga:)
  Życzę miłego dnia!
  http://cantus-merula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie mogę opisać jak piękne są te zdjęcia ! ;)
  www.weronikawika.blogspot.com zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetny post i blog. Daje do myślenia. Pozdrawiam :) Dzięki za obserwację i odwdzięczam się :)
  basiaabloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. obserwuję :)
  ana-beauty-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Baaardzo ciekawy blog :) Co powiesz na wspólną obserwację? Zacznij i mnie poinformuj, a na pewno się odwdzięczę ;) Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 24. Hello from Spain: I just discovered your blog and I love the variety of themes. Fashion and beauty are some of my hobbies together with the collection of Barbies. I have a blog dedicated to those dolls that invite you to visit: all4barbie.blogspot.com If you want to keep in touch. I became a follower of your blog. I like your pictures and your style.

  OdpowiedzUsuń
 25. Na moim blogu napisałaś że obserwujesz, natomiast nie widzę Cię w obserwowanych. Mogłabyś to sprawdzić? :) Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 26. Cudowne zdjęcia!

  Zapraszam na nowy post! Jeśli Ci się spodoba będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz lub zaobserwujesz mój blog. :)
  Jeśli masz jakieś pytania dla mnie do Q&A możesz zadać je pod nowym postem! :)
  alexandrak-blog.blogspot.com
  OdpowiedzUsuń
 27. Cudowny blog!
  Chciałabym, aby znalazł się w moim następnym poście jako polecony, co ty na to? Włączam " Powiadaj mnie" więcej odpowiadaj!
  Piękne zdjęcia :* ♥
  Jest to cudownie odpisane, brak słów!
  monkey-beyourself.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejkuś, bardzo, bardzo Ci dziękuję za ten komentarz!♥ Jest mi tak ogromnie miło, że mój blog, Ci się spodobał i chciałabyś go polecić! :D Jasne, że się zgadzam, wręcz będę zaszczycona! :)
   miłego dnia, kochana :)

   Usuń
 28. Śliczne kwiatki, super zdjęcia
  Co ty na wspólną obs?
  http://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 29. Najdłuższy post, jaki kiedykolwiek przeczytałam. Ale jaki świetny! Ja niestety też czasem mam wenę twórczą, słysząc nawet jedno słowo lub coś widząc xd Masz całkowitą rację, z życia trzeba korzystać i otaczać się wspomnieniami, żebyśmy mieli świadomość, że żyliśmy.
  Pozdrawiam :*
  average-ee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Prześwietne zdjęcia! :) Piękne kwiaty
  http://modajestnaszapasja.blogspot.com/2015/05/vintage-jacket.html
  Będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad <3

  OdpowiedzUsuń
 31. Jak cudnie tu pozdrawiam i będę zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 32. świetne zdjęcia, niezapominajki są piękne
  http://jtere.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 33. jak pięknie <3 wiosennie!
  obserwuję kochana :))

  OdpowiedzUsuń
 34. wielkie dzieki za komentarz, juz zaobserwowalam :):):)
  uwielbiam Twojego bloga!! :*

  OdpowiedzUsuń
 35. sliczne kwiaty <3 chcialabym miec pieska jak Ty haha c:
  patrycja-paulina.blogspot.com-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 36. sliczne zdjęcia . Co powiesz na wspólną obserwację ?
  by-natalixx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 37. świetnie napisany post, i oczywiście cudowne zdjęcia
  Buziaki
  crazyy-mee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. świetnie napisany post, i oczywiście cudowne zdjęcia
  Buziaki
  crazyy-mee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 39. jaki super post! Bardzo treściwy! :)
  pozdrawiam
  http://typical-writers.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 40. Świetny post, zdjęcia są śliczne, ach te niezapominajki, są takie ładne :)
  Dziękuję za obserwację i ja też obserwuję :)
  Zapraszam http://infinityyoung01.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 41. Ciekawy post, w lekki sposób opisałaś swoje odczucia i piękne zdjęcia :)

  Zapraszam do siebie:
  http://just-aulia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 42. Naprawdę świetne i pomysłowe zdjęcia !

  OdpowiedzUsuń
 43. Prześliczne kwiatuszki *_*
  http://sapphireblog1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 44. Piękne zdjęcia, kocham kwiaty <3
  Mogłabyś klinąć u mnie w poście w linki z ubraniami? :) http://nataliexbrunette.blogspot.com/2015/04/yap-i-definetely-love-t-shirts.html

  OdpowiedzUsuń
 45. Zdjęcia kwiatów są perfekcyjne! Niezwykłe i magiczne- jak już zacznę się im przyglądać, to nie mogę przestać! :D

  PS. U mnie na blogu ruszam z "Q&A"! Jeśli masz do mnie jakieś pytanie, proszę zostaw je w komentarzu pod najnowszym wpisem! :)
  stylstynka.blogpost.com

  OdpowiedzUsuń
 46. Piękne pomysłowe zdjęcia :) Jakiego aparatu używasz?:)

  Zerknij http://maadeleinefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 47. Boskie zdjęcia
  http://surprisinggirls.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 48. Śliczne zdjęcia, tak samo jak post. W pełni się z nim zgadzam. Dodatkowo mamy wiele wspólnego, bo u mnie też jest tak, że nagle pojawiają mi się różne słowa w głowie i jak najszybciej muszę je gdzieś zapisać :)

  Obserwuję i byłoby mi miło, gdybyś zrobiła to samo :) http://blueblackdreams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 49. Bardzo długi post, ale też bardzo fajny i ciekawy! Niezapominajki są śliczne! :)
  www.ala--blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 50. Jestem na Twoim blogu chyba poraz pierwszy i muszę Ci powiedzieć, że jest świetny. Ładny szablon, długie notki, dużo zdjęć - wszystko dopracowane na tip top :) Tylko pogratulować! Pozdrawiam, WWW.POLINSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 51. Ciekawie czytało się ten post, a zdjęcia są prześliczne :)
  pozdrawiam <3
  http://klaudiaworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 52. Świetnej jakości zdjęcia, świetny design i cudownie napisane, mega! :) ♥

  Zapraszam do mnie w wolnej chwili:
  OLIWIA-BLOGG.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 53. Świetne zdjęcia i cudownie piszesz:)
  też nie lubię mieć obu słuchawek nałożonych jak gdzieś idę
  pozdrawiam
  obserwuję
  http://caroline-caaroline.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 54. Świetne zdjęcia, tak bardzo oddają ten klimat. Zgadzam się z tobą w 100%, w życiu potrzebne są takie niezapominajki, wspomnienia, o których nigdy nie zapomnimy :)


  ~ M Y B L O G

  OdpowiedzUsuń
 55. ale śliczne :)

  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 56. Ojeju, ale śliczne!
  Są równiez i negatywne wspomnienia które wspominamy jak jest nam smutno..Skądś to znam ://

  Zapraszam do mnie w wolnej chwili!
  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com
  Każdy nowy obserwator jak i komentarz wywołują uśmiech na mojej twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 57. zdjęcia są cudowne! wow!♥

  ♥zapraszam, obserwuję i pozdrawiam♥
  alexa-moments.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 58. cudowne zdjęcia <3
  http://eunikovakinga.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 59. Świetny post i śliczne zdjęcia! . .
  Obs za obs? (Ja już,napisz u mnie)
  Chce też zrobić z kimś konkurs fotograficzny i szukam osób,może chciałabyś? Napisz u mnie na blogu
  Zapraszam do mnie (nowa nazwa bloga)
  Będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz♥
Zostaw link do swojego bloga, chętnie go odwiedzę.
Twój komentarz wiele dla mnie znaczy! :)